Žádné výmluvy co se týče cvičení

acb2f39a-fb36-4954-afad-a2434810ed6a

Máte vždy po ruce nějakou výmluvu, když víte, že byste měli cvičit? Zde se dozvíte, jak přestat plány odkládat donekonečna.

 

Jsem v takovém stresu, že teď prostě cvičit nemůžu.

Špatně! Cvičení je jeden z nejlepších způsobů, jak stres zmírnit. Najděte si chvilku a jděte na procházku, nebo si zacvičte a stresu budete lépe odolávat.

 

Venku je ošklivé počasí.

Správná chvíle pro cvičení doma! A pokud sluníčko nevysvitne ani zítra, zacvičte si stejně venku a těšte se na odměnu v podobě teplé sprchy.

 

Můj partner si stěžuje, že cvičením trávím příliš času.

Vysvětlete partnerovi, jak důležitý je Váš plán cvičení pro splnění Vašich cílů. Snažte se najít si společné aktivity. Některé sporty, např. golf, jsou zábavnější ve dvou. S partnerem snadněji překonáte nedostatečnou motivaci a u té které aktivity vydržíte déle. Bude to také příležitost, jak trávit více času společně a zároveň se udržovat v kondici.

 

Nemám na cvičení čas.

Znovu si projděte Váš program a zamyslete se nad svými prioritami. Pokud si na začátek najdete deset minut denně dvakrát až třikrát týdně, tak to úplně stačí.

 

Často nemůžu cvičit, protože jsem moc unavený/á.

To je přesně ten moment, kdy je cvičení velice důležité. Po skončení cvičení se budete cítit vyrovnaněji a plni energie.

 

Pokaždé stejné cvičení je nudné.

Změňte Váš režim! Vyzkoušejte nové sporty a aktivity. To Vás znovu namotivuje a pocítíte změnu.

Nejlepší si nechte na konec: Po cvičení se odměňte. Zkuste se třeba objednat na masáž, kupte si nové sportovní oblečení nebo si zajděte do sauny.