8 pravidel zdravějšího žití

V červnu tohoto roku jsem byla na jedné opravdu skvělé akci o zdravém životním stylu a tam jsem týden poslouchala z úst lékaře, jak je to ve skutečnosti se zakyselením našeho těla stravou a hluboce jsem se nad sebou zamyslela. 🙂

Také jsem celý týden byla na výtečné veganské stravěcítila na vlastní kůži, jak dobře mi dělá a jak moc mi chutná

A co je pro mě hodně důležité, pochopila jsem několik zásad, které vedou ke skutečně zdravějšímu žití:

  • dostatečně spát
  • nepopojídat mezi jídly
  • optimálně se hýbat – alespoň hodinu denně, byť prostou chůzí
  • dodržovat pitný režim
  • vybodnout se na sladkosti… ale když jsou tak dobré, že? 🙂
  • nepít alkohol – tak tohle mi vyhovuje, neb mi dělal dobře čím dál, tím méně
  • pravidelně odpočívat
  • mít pozitivní postoj k sobě samým, k druhým lidem a životu vůbec

A jakmile jsem začala dodržovat tyto zásady a jedla pouze rostlinnou stravu, cítila jsem, že i trávení a vyměšování se naprosto zdokonalilo… A cítila jsem se lehká i po jídle, žádný beton v žaludkuděsná únava... Znáte to taky, že?

Popravdě, já nikdy maso neměla moc ráda a docela jsem se mu vyhýbala. A když začaly zaplavovat internet i některé opravdu nehezké obrázky toho, jak hrozivým způsobem je se zvířaty zacházeno, přestalo mi chutnat úplně.

Navíc – a to je pro mě hodně podstatné – jsem začala i krásně hubnout. Ono v mém „elegantním věku“ 🙂 to už začíná být trošku boj…

Od konce června mám dole 6 kg a pokračuju dál. Ale pravdou je, že jsem přestala i večeřet, takže jím v podstatě pouze snídani a oběd a tím pádem držím přerušovaný půst. A díky tomu ozdravuju své tělo ještě více.

Trávicí orgány – a nejen ony – si mohou odpočinout, nevystavuju slinivku věčnému vylučování inzulinu… a užívám si i mnoho dalších zdravotních benefitů, které s sebou nese přerušovaný půst.

Ale o tom se rozepíšu podrobněji zase někdy příště.

A opravdu nemám do rána hlad, protože buňky jsou dostatečně zasyceny skutečným jídlem a ne nějakými výrobky, plnými chemie.

Pravdou ale je, že mi navíc velmi pomáhají zelené potraviny od firmy Green Ways, které mi doporučila kamarádka a které mě zachránily před dost nepříjemnými následky boreliozy, kdy jsem kolikrát neměla sílu ani zvednout ruku a učesat se…

Já neříkám, že tento způsob stravování považuji za nějaké dogma a že takto budu jíst do konce života. Ikdyž i to je možné. 🙂

Ale rozhodně jsem zastáncem myšlenky, že nikdo nemůže nikomu říkat, co by měl jíst. Neboť každému vyhovuje naprosto něco jiného.

A já vnímám, že naším úkolem je se naučit poslouchat svoje tělo a přijít si sami na to, co právě nám vyhovuje. 

A jak se to daří vám? Umíte už poslouchat svoje tělo?

 

 

Tagy: