Skutečné změny začínají v naší hlavě | ŠŤASTNÁ JANA

Skutečné změny začínají v naší hlavě

 

Dobrý pocit můžete mít už jen z toho, že čtete tento článek! Tím, že jste se zapojili do tohoto programu na snížení hmotnosti, jste se již rozhodli udělat něco pozitivního pro svou duševní a tělesnou pohodu. A to znamená, že jste dosáhli čtvrté ze šesti fází cesty k naplnění Vašeho cíle. Psychologové zjistili, že existuje šest fází, které musíte absolvovat, aby ve Vašem životě došlo ke skutečné změně.

1. fáze: Odpor

Odpor vůči změně je často první věc, se kterou se zpočátku setkáte. Mnoho lidí si zdráhá přiznat, že změnu potřebuje – že potřebuje zhubnout.

Ale jakmile si uvědomíte, že hubnutí Vám přináší skutečné výhody, zdravotní i jiné, přecházíte již do druhé fáze cesty k dosažení svého cíle.

2. fáze: Zkoumání

Ve fázi zkoumání budete shromažďovat informace a zvažovat možnosti. Když si uděláte čas a sestavíte solidní plán, Vaše šance na úspěch vzrostou.

3. fáze: Vizualizace

Třetí fáze představuje začátek aktivního řešení problémů. Tehdy si začnete představovat své „nové já“ a rozhodnete se to uskutečnit. To povede až ke konkrétním opatřením k naplnění Vašeho cíle ve čtvrté fázi – například k rozhodnutí odhodlat se k programu na snížení hmotnosti.

4. fáze: Čin

Tato fáze je skutečně obtížná. Čtvrtá fáze bude opakovanou zkouškou Vaší vytrvalosti, odolnosti a odhodlání, jelikož budete zažívat nezdary a narážet na neočekávané problémy. Proto musíte mít dostatek odvahy, abyste začali jednat. Pamatujte si, že lidé, kteří dosáhli svého konečného cíle, přitom téměř vždy naráželi na nějaké překážky. Jsou přirozenou součástí každé cesty a jsou pro nás také poučením. Soustřeďte se na cíl a nakonec ho dosáhnete.

5. fáze: Důvěra časem roste

Až se budete snažit přizpůsobit novému životnímu stylu, budete potřebovat hodně silnou vůli, abyste odolali všem pokušením. Během té doby budete možná pochybovat, zda dokážete uspět.

Důvěru si musíte budovat pomalu, a proto je nejlepší stanovovat si malé, dosažitelné, střednědobé cíle. Díky nim bude Vaše cesta lemována pozitivními milníky, které Vás budou neustále motivovat a poskytnou Vám něco, na co se budete těšit. Oslavte každý Váš úspěch speciálním dárkem, např. novým oblečením nebo večerem stráveným s přáteli.

Možná Vás zajímá, jaké druhy střednědobých cílů si můžete stanovit. Zde je několik příkladů:

  • Dvakrát nebo třikrát týdně si připravit jídlo z čerstvých surovin.
  • Sestavit si nákupní seznam a použít ho při příštím nákupu.
  • Maximálně jedna tabulka čokolády týdně.
  • Začít cvičit alespoň jednou týdně.

6. fáze: Protnutí cílové pásky

Jakmile překonáte všechny problémy a překážky, jste u cíle. Už to tušíte? Dostali jste se do šesté fáze! To znamená, že změny, o které usilujete, jsou nyní skutečně součástí Vašeho nového životního stylu. A není samotnou odměnou to, že se cítíte lépe?

Šťastná Jana
Jana se celý život věnovala sportu a zdravému životnímu stylu. Je mámou 3 dětí a 3 vnoučat. Před 4 lety začala budovat své podnikání v síťovém marketingu, protože má ráda týmovou práci a obecně práci s lidmi. Vybrala si jako dodavatele produktů pro zdraví a krásu, což je její vášeň, firmu Tiande, kde má v tuto chvíli přes 2000 spolupracovníků, zejména žen, které rovněž zajímá zdraví a krása i finanční stabilita. Napsat můžete Janě na mail: jana@stastnajana.cz.

Šťastná Jana

Jana se celý život věnovala sportu a zdravému životnímu stylu. Je mámou 3 dětí a 3 vnoučat. Před 4 lety začala budovat své podnikání v síťovém marketingu, protože má ráda týmovou práci a obecně práci s lidmi. Vybrala si jako dodavatele produktů pro zdraví a krásu, což je její vášeň, firmu Tiande, kde má v tuto chvíli přes 2000 spolupracovníků, zejména žen, které rovněž zajímá zdraví a krása i finanční stabilita.

Napsat můžete Janě na jana@stastnajana.cz.

Přidejte se k milovníkům zdraví a krásy na Facebooku.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů