Nepravdy o posilování břišních svalů | ŠŤASTNÁ JANA

Nepravdy o posilování břišních svalů

ako-cvicit-plank

1) Pokud budeme procvičovat břišní svaly každodenně velkým objemem tréninkové práce,  zbavíme je tuku.NEPRAVDA

2) Břišní svaly musíme procvičovat vysokým počtem opakování. NEPRAVDA

3) Břišní svaly se musí procvičovat denně. NEPRAVDA ..uf, to je úleva 🙂

4) Pomocí elektrostimulace se dají vypracovat dobře vypadající břišní svaly. NEPRAVDA

5) Sedy-lehy na šikmé lavici jsou základním cvikem na procvičení břišních svalů. NEPRAVDA

1-7626563

Jak často cvičit a kolik opakování a serií? Záleží na tom, čeho chceš dosáhnout.

  1. a) pokud chci objemné (vystouplé) svaly, je potřeba provádět méně opakování (3-5) a dělat delší pauzy mezi cviky ( 3-4 min). Samozřejmě, zde většinou je nutná zátěž, aby prováděný cvik nebyl pro cvičence moc lehký, tím, že počet opakování je nízký. (např. Když uděláš 5 lehů sedů bez zátěže, tak to bude poměrně jednoduché cvičení a nebude účinné. Ale když budeš cvik provádět s medicimbalem na hrudníku, nebo ve vzpažení, pak cvičení už bude náročnější.) Pocitově by ses u toho měl cítit tak, že po 5 cvicích už nejsi schopen dalšího opakování, protože je sval unavený. Pokud jsi schopen udělt např. 12 opakování,  musíš si přidat zátěž.
  2. b) Pokud chceš spíše vyrýsované a vytvarované bříško, k čemuž tíhne většina lidí, je počet opakování jednoho cviku 12-15  a provádíš 3-4 série. Takové cvičení můžeš zařadit obden. Pokud cítíš, že cvičení je pro tebe příliš jednoduché a zvládl by jsi více opakování,  přidej si zátěž.

 I břišní svaly se dají přetrénovat, a proto je nezbytná fyzická regenerace, podpořená správnou výživou a  dostatečným spánkem.

Nejčastější chyby při posilování břišních svalů

  • posilování švihem
  • prohýbání bederní páteře
  • špatné dýchání
  • zapřené (zaháknuté) dolních končetiny

autor Mgr. Kateřina Mertová

Šťastná Jana
Jana se celý život věnovala sportu a zdravému životnímu stylu. Je mámou 3 dětí a 3 vnoučat. Před 4 lety začala budovat své podnikání v síťovém marketingu, protože má ráda týmovou práci a obecně práci s lidmi. Vybrala si jako dodavatele produktů pro zdraví a krásu, což je její vášeň, firmu Tiande, kde má v tuto chvíli přes 2000 spolupracovníků, zejména žen, které rovněž zajímá zdraví a krása i finanční stabilita. Napsat můžete Janě na mail: jana@stastnajana.cz.

Šťastná Jana

Jana se celý život věnovala sportu a zdravému životnímu stylu. Je mámou 3 dětí a 3 vnoučat. Před 4 lety začala budovat své podnikání v síťovém marketingu, protože má ráda týmovou práci a obecně práci s lidmi. Vybrala si jako dodavatele produktů pro zdraví a krásu, což je její vášeň, firmu Tiande, kde má v tuto chvíli přes 2000 spolupracovníků, zejména žen, které rovněž zajímá zdraví a krása i finanční stabilita.

Napsat můžete Janě na jana@stastnajana.cz.

Přidejte se k milovníkům zdraví a krásy na Facebooku.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů