Miluji plavání od malička...

A mým velikým snem vždy bylo, aby se lidé naučili milovat vodu stejně jako já a mohli si tak užívat tu nebeskou nádheru a radost z pobytu ve vodě.

Proto jsem se rozhodla přispívat celý život k tomu, aby si lidé vodu také  zamilovali a cítili se v ní bezpěčně...

A jak jinak bych to mohla udělat, než že jsem se stala instruktorkou plavání a začala působit před mnoha lety v plavecké škole.

Začala jsem učit zejména děti. Protože moc dobře vím z vlastní dlouholeté praxe, jak nesmírně záleží na tom, aby první kontakt dítěte s vodou v souvislosti s učením se plaveckým dovednostem, proběhl v jemnosti, respektu, klidu a hluboké lásce.

K dítěti, vodě i celému procesu.

Nic neuspěcháme, dítě je velmi moudré a ví, co je pro něj dobré.

A na nás, jako průvodcích v tomto procesu, je to, abychom přistupovali k dětem v jemnosti, respektu a především hravou formou.

Protože jedině tak si dítě postupně zamiluje vodu a hrátky v ní, i když třeba zpočátku projevovalo obavy a strach.

Člověk, který se stane dítěti průvodcem v objevování vodních radostí, by měl mít rovněž krásný vztah k vodě a být celou dobu ve vodě s dítětem.

Za mě skutečně to nejhorší, co můžeme dětem udělat, je dát mu nadlehčovací pomůcky a nechat ho "viset" na hladině. Kde se samozřejmě nic nenaučí a časem je to přestane bavit.

Ono si potřebuje nacítit, co voda s jeho tělíčkem dělá a vnímat tu přirozenost při pohybu ve vodě. A to mu šmahem sebereme tím, pokud jej navlíkneme do nějakých nadnášecích pomůcek.

Dítě miluje změny pohybu a polohy ve vodě, zbožňuje potápění a lovení hraček z vody. To je pro ně zábava a tam okamžitě zapomínají na to, že jim třeba stříkne voda do oka apod.

Voda je pro dítě naprosto přirozené prostředí

Vždyť plavalo mamince v bříšku a bylo mu tam nesmírně dobře. Dítě si na to moc dobře pamatuje a čím dříve začneme s dítkem objevovat nádherný vodní svět (samozřejmě pokud je zdravé), tím lehčeji a snadněji se s vodou opět sžije.

Chcete vědět, jak pomalu, s láskou a funkčně učit děti milovat vodu?