Milované i zatracované Vánoce

Image: 0000000293, License: Rights managed, Property Release: Yes, Model Release: No or not aplicable, Credit line: Profimedia.cz, profimedia.com

Možná si říkáte, co už straším s Vánocemi, ale je to spíš jen malá úvaha nad pojetím letošních Vánoc. A chtěla jsem vás trošku inspirovat k zamyšlení, kterak letos ty Vánoce oslavíte. Stejně? Nebo malinko vědoměji, s větší láskou k sobě sama a potažmo i těm, pro které Vánoce připravujete?

A na to je potřeba se připravit v předstihu. Souhlasíte?

Ke které skupině patříte vy? Milujete je, nebo se už těšíte předem, až konečně bude po vánocích a vše se vrátí do normálních kolejí?

Já se přiznám, že patřím k té první skupině. Vždy jsem vánoce milovala i jako dítě a nepřešlo mě to ani v dospělosti. Naopak, neskutečně se vždy těším na rozzářená očka dětí, cože jim ten Ježíšek letos přinese. A na ten nádherný vánoční čas se stanu opět tak trochu tím šťastným a spokojeným dítětem, které je tady a teď a užívá si každou chvilku té božské vánoční pohody.

Je pravdou, že se poslední dobou Vánoce staly mnohem více komerčnější záležitostí, než byly v minulosti, kdy se lidé skutečně radovali z pouhé pospolitosti bytí, u skromného jídla a bez nákladných darů. A myslím, že panovaly mnohdy krásnější vztahy, než je tomu dnes, kdy před Vánoci naše vozíky v supermarketech přetékají hojností, jakoby měl přijít druhý den minimálně hladomor 🙂 a naše stoly se prohýbají pod tíhou všech možných dobrot.

Ale co následně na tu veškerou hojnost říká naše vánočně mučené tělíčko? Ono k nám stále promlouvá a volá – neeeee, už sem neposílejte další uzené, kapra, bramborový salát, cukroví, jablko, víno, pivo….už fakt nemůžu. A pláče i náš žaludek, který má před sebou přetěžkou práci – všechna ta kvanta jídla a pití zpracovat. 🙂

Už tak často nezpíváme koledy, nepouštíme lodičky z ořechových skořápek po vodě, nerozkrojujeme jablíčko, abychom viděli hvězdičku… A podle mě je to škoda.

Co kdybychom letošní Vánoce pojali malinko jinak?

Lehčeji, radostněji, s rozumněji pojatým hodováním, spoustou času stráveného venku a při sportu a s láskou, vlídností a něhou, projevovanou sobě navzájem?

Věřím, že v mnoha rodinách tomu tak je a je to fajn. 🙂

A kdyby se přece jen přes veškerou snahu k vám o Vánocích nějaké to kilčo přilepilonechtělo se pustit, vězte, že máme k dispozici fantastickou a stoprocentně fungující záležitostHubnutí podle genů.

Takže – jezme a radujme se s mírou a navíc s vědomím, že nemusíme zůstat navždy v zajetí nekonečného kolotoče hubnutí, přejídání, přibírání, výčitek, hubnutí..

Program BODYKEY umí vystavit jasnou a doživotní stopku a zmíněný kolotoč už si ani neškrtne. 🙂

A to vám přeju z celého srdce.