Dejte přednost duševní a tělesné pohodě před dokonalostí

bae9d8ea-f696-4969-addc-ec9f88107788

Setkáte se s nimi všude – v časopisech, na billboardech, v televizi. Perfektní, štíhlá těladokonalými míramivypracovanou „vánočkou“ na břiše. Všichni jsme si na tyto obrázky už tak zvykli, že je považujeme za normu. Zároveň samozřejmě všichni také víme, že skutečnou krásu, provázenou sebejistotou a pozitivním přístupem, najdeme uvnitř, že?

Když se nad tím zamyslíte, modelky a modelové, které vídáme v reklamách, jsou jen obyčejní lidé. Před pořízením fotografií tráví celé hodiny líčením a stylingem. Nafocené fotografie se potom ještě retušují nebo dokonce úplně pozměňují. Ve skutečnosti těmto modelkám není co závidět. Mnohé z nich jsou neustále posedlé obavou, aby nepřibraly. Přehnané hubnutí je ve všech ohledech nesmírně nezdravé. Může vést k chronické podvýživě, stresu, nedostatku tělesného tuku, který reguluje teplotu, a k hormonální nerovnováze s nepříznivým vlivem na kvalitu vlasů a nehtů, která může dokonce poškozovat i plodnost. Je to vysoká cena za to, abychom vypadali jako někdo z reklamní fotografie.

Tvar našeho těla i místa, na která se ukládá tělesný tuk, jsou z velké části dány geneticky a moc s nimi nenaděláme. Každý z nás je jedinečný a všichni bychom se měli snažit udržovat si ideální tělesnou váhu – je to váha, při které se fyzicky a emočně cítíme nejlépe. Nejdůležitější je žít aktivně.

Musíme si definovat své vlastní pojetí krásy. Nenechte se tedy ovlivnit nerealistickými obrázky z časopisů a médií. Jenom to podkope Vaši sebeúctu a budete nešťastní. Podívejte se na sebe do zrcadlavšímejte si věcí, které se Vám na Vašem těle líbí. Objevte jedinečnost svého těla.

A to nejdůležitější – usmívejte se. Pokud se zaměříte na to pozitivní, přirozeně se Vám zvedne sebevědomí, a v něm spočívá skutečné tajemství, jak se stát pro ostatní přitažlivější.