Péče o pleť na podzim

Právě přichází moje úplně nejmilovanější období roku – podzim. Je tak krásně barevný, jako náš život.

Jsem na podzim opravdu šťastná v horách nebo na rozlehlých loukách, kde svištící vítr mi omývá duši… Tak to doslova cítím.

Vím, že mnozí vítr nemají rádi, neb jim cuchá vlásky apod., ale přiznám se, že je mi jich někdy až líto. 🙂 Protože si říkám – kdyby tak mohli zažít ten nádherný pocit dokonalého souznění sama se sebou, celou přírodou i vesmírem… Nicméně věřím, že takový pocit dovedete zažít i bez toho vichru a to je moc fajn.

Ale chápu a respektuju, že každý to máme jinak.

Tak dosti rozjímání – úplně jsem se v duchu přenesla do hor, kdy kráčím s větrem v zádech…nebo mi fučí vstříc…

Ale podzim je pro nás, zejména ženy, i trošku změna v péči o naši pleť, která je povětří vystavena úplně nejvíc v každém ročním období. Protože tvář si neschováme úplně do huňatého svetru. 🙂

Proč měnit s ročním obdobím i kosmetiku?

Protože na podzím taky nenosíme letní oblečení, ale přizpůsobíme šatník změněnému počasí.

A to stejné je potřeba udělat i v případě péče o naši pleť.

Co si budeme zastírat… Naše pleť dostala v létě pěkně zabrat

  • slunečními paprsky
  • koupáním v chlorované nebo slané vodě
  • klimatizací

Takže zkusíme trošku minimalizovat škody a zároveň pečlivě připravit naši pleť na podzimní plískanicenadcházející zimu, kdy počasí bude pro pleť taky náročné.

V každém ročním období se potřebujeme starat o pleť malinko jinak, stejně jako oblékáme své tělo dle ročních období.

Zatímco v létě pleť především hydratujeme, když nám ji sluníčko, voda a klimatizace důkladně vysušuje, na podzim potřebujeme dodat do pleti spoustu vyživujících a ochranných látek.

Ale v případě, že jsme i na podzim v místech, kde nás sluníčko vydatně laská svými paprsky, pak je jistě nanejvýš žádoucí použít ochranný krém na pleť 50+.

Jak tedy na pleť na podzim?

  • Zbavení nečistot po létě – všechny případné opalovací krémy nám mohou zanechat na pleti zbytky, které mohou ucpávat póry. Proto jako úplně první krok odstraníme důkladně z pleti vše, co tam nepotřebujeme. Použijeme nejlépe Čistící enzymatický peeling. Peeling nám dokáže dokonale hloubkově vyčistit pleť a tím i připravit na další péči v podobě především vyživujících krémů.
  • Pravidelně se maskovat – 🙂 tím mám na mysli alespoň 2x týdně dopřávat své pleti péči trošku nadstandardní, v podobě hydratační nebo regenerační masky, zcela určitě velice potřebnou. Vybrat si můžeme typ masky, který nám osobně sedí co nejlépe – krémovou, plátýnkovou, slupovací. Já mám nejraději slupovací. To mám opravdu pocit, že z pokožky tahám vše, co tam nepatří, až z hloubky.
  • Změnit krém – na podzim vyměníme lehký letní krém za krém, který je hutnější a dodá pleti hydrataci, lipidy a vitamíny. Já osobně mám moc ráda účinek i nádhernou vůni Pěstící řady s hadím tukem.
  • Hydratovat, hydratovat, hydratovat – za to nám pleť obzvlášť poděkuje. Nezapomeňme, že je opravdu po létě vysušená, ikdyž jsme se o ni staraly, a čeká ji opět podzimní a zimní zátěž. Tak si ji hýčkejme. Já moc ráda používám Regenerační sérum v kapslích na pokožku kolem očíRegenerační sérum v kapslích.

Krása pramení zevnitř

Tuto notoricky známou větu jsme asi slyšely už mnohokrát, že? Ale já jsem hluboce přesvědčená o tom, že je nesmírně pravdivá.

Můžeme si na sebe dávat krémů a make-upu kolik chceme, ale pokud jsme vnitřně nespokojené, nešťastné, je to vždy i na naší pleti znát. A na celkovém vzhledu, postavení těla, našem výrazu.

Vím, že nyní není právě nejveselejší období, ale zkusme se zaměřit na to hezké, co v životě máme. Určitě každá z nás má být za co vděčná..

A pokud nás přepadnou strachy, nervozita…z všudypřítomných negativních informací, zkusme si v duchu říct STOP a cíleně se zaměřit na něco hezkého, co v životě máme a za co jsme vděčné.

Ať už jsou to děti, partner, rodiče, přátelé, bezva práce, která nás baví…

Já vždy v duchu poděkuji za toto všechno, ale i za to, že mohu chodit, hýbat se a sportovat, ikdyž už s určitým omezením.

Prožila jsem docela těžké období po úraze, které mi do života paradoxně přivedlo ještě více pokory, radostivděčnosti za každý nový den.

Pokud byste potřebovaly pomoci s výběrem té pravé péče právě pro vás, napište mi, moc ráda se vám budu věnovat.

Mail: jana@stastnajana.cz

Telefon: 720 346 234

Neboť si moc dobře vzpomínám, jaká to byla džungle pro mě a vůbec jsem se neuměla zorientovat. Takže vás moc dobře chápu.

Péče o pleť na podzim