Orgánové hodiny

Orgánové hodiny si všichni celý život neseme v sobě. Jde o vědění staré prakticky tisíce let.

Poslední dobou se čím dál více lidí zabývá otázkou svého zdraví a zdravého, či zdravějšího životního stylu. Ale pokud chceme být skutečně zdraví, potřebujeme mimo jiné orgánové hodiny v sobě znovu objevit, naladit se na ně a začít žít v souladu s nimi.

Model orgánových hodin se v Číně používá už tisíce let a lidé podle nich skutečně prakticky žijí. Respektují je, protože chtějí co nejvíce prospívat vlastnímu tělu.

To, co vnímáme jako naprosto běžné a samozřejmé, je snad pouze střídání dne a noci. Ale mnohdy si už neuvědomujeme, že úplně všechno, co se děje v přírodě, má obrovský vliv na naše tělo, všechny orgány i naši duši.

Mnozí u nás vnímají velmi citlivě úplněk a novoluní, nemohou spát,v tuto je dobu prokazatelně zvýšený počet infarktů a mrtvic…. Bolí nás hlava, jsme unavení… A vůbec nechápeme proč. Nesledujeme měsíční, ani denní a noční cykly. Mimo ženských cyklů, ty ale teď na mysli nemám.

My nejsme od přírody oddělení, jsme přirozenou součástí vesmíru, jeho procesů a změn, zapojení do konstelace slunečního systému.

Na svět jsme už přišli se svými přirozenými orgánovými hodinami, které řídí naše mnohé životní oblasti.

Mnoho z nás zcela přirozeně dodržuje optimální čas setby na své zahrady, naprosto v souladu s přírodou. A zřejmě by ani nikoho nenapadlo sadit třeba brambory v prosinci. 🙂 Ale docela klidně děláme věci proti přirozeným cyklům dne a noci našeho těla a pak se divíme, že např.nemůžeme spát nebo později nás navštíví nemoc.

Člověk a jeho organismus je ovlivňován přírodními energiemi, které nás neustále obklopují

Orgánové hodiny staví na následujích cyklech:

  • jednou zas hodinu probíhají orgánové hodiny člověka všemi energiemi
  • jednou za 24 hodin proběhnou delším rytmem
  • roční doby nás provázejí jedním rokem
  • další rytmus pak trvá 12 let

Je nesmírně důležité neustále se snažit o rovnováhu v našem těle, zejména tu energetickou.

Co tedy řídí zdravý noční spánek a bdělost ve dne?

Je to zejména dobré rozmístění a proudění životní energie čchi. Tato energie proudí dráhami, nazývanými meridiánami. Meridiány se střídají a jejich funkce je cyklická.

Oběhy v lidském těle nemají ani začátek, ani konec. Symboly života jsou kruhy, ale žádný z nich se neopakuje, vývoj probíhá po spirále.

Z čehož vyplývá, že podmínky této vteřiny jsou odlišné od vteřiny, která právě proběhla.

Tento meridiánový oběh v lidském těle bychom mohli používat jako kalendář, který dělí dobu na dny, týdny a měsíce. Respektive cykly orgánových hodin fungují jako kalendář.

Měsíční kalendář představuje tedy jednu z mnoha možností.

Často se zamýšlíme nad tím, z jakého důvodu se různé funkční poruchy projevují právě v určitou dobu. A jak tyto vlivy souvisí s vnitřní strukturou?

Které vnější vlivy – energie Země, Měsíce, Slunce, planet, souhvězdí – ovlivňují moje hospodaření s energií?

A odpovědi na tyto otázky nás navedou zpět ke společné základně – orgánovým hodinám.