Ach, ta bolest…..

Co je vlastně bolest?

Dle Wikipedie:


„Bolest je psychický stav, či pocit, většinou spojený s aktuálním nebo potenciálním poškozováním živé tkáně organizmu. Nejčastěji vzniká v důsledku poškozujících účinků na organizmus, ohrožujících jeho existenci nebo celistvost, či jako příznak poruchy normálního průběhu fyziologických procesů, může však mít i čistě psychické příčiny.

velký význam pro ochranu organismu před poškozením, neboť upozorňuje, že k takovému poškozování dochází nebo by v nejbližší době mohlo dojít; je stimulem pro obranné reakce zaměřené na odstranění vnějších nebo vnitřních podnětů, které ji vyvolaly.

Pocity bolesti vznikají v centrálním nervovém systému spojením procesů začínajících v receptorech kůže nebo vnitřních orgánů, od nichž se impulzy dostávají do mozku. Reakce na bolest představuje nejvnitřnější a nejsilnější nepodmíněnou reakci organismu. Je vnímána nociceptory.

Z psychického hlediska má trvání pocitu bolesti ubíjejícídeprimující charakter, někdy přecházející až v utrpení...“


 

Tolik citace.

Takže v podstatě je bolest pro nás kamarádem, pomocníkem. Ale někdy nás dokáže pěkně potrápit….

I já jsem se potýkala s bolestí a to dost značnou. Od šesti let jsem závodně plavala a to celých 15 let. Docela jsem to i někam dotáhla, ale moje klouby dostaly občas zabrat. Mám totiž vrozenou vadu kyčelních kloubů a tak před deseti lety jsem šla na výměnu kyčelního kloubu a za 2 roky s druhou nohou.

Nevím, jak u koho, ale ta bolest byla pro mě docela nesnesitelná. A protože nemám ráda chemii a doma nemám opravdu žádné prášky, v té době jsem jich několik snědla a do těla si nechala vpustit spoustu jedů, které mi ale jako jediné ulevily od bolesti.

Tehdy… Neměla jsem jinou volbu.

Dnes je to ovšem jiné. Naštěstí.

Před 2 lety jsem se potkala s kosmeceutikou Tiande a zjistila, že vůbec není nutné, abych se trápila bolestí anebo polykala chemické prášky.

Že si mohu pomoci bylinkami.

Jakými?

Slyšeli jste někdy o Fytopatch?

Fytopatch – to je náplast, která je prosáklá aktivním roztokempřírodních složek.

Přípravek pracuje na principu „suché kapačky“. Rostlinné extrakty přes kůži vstupují do interakce s lidským tělem a tím pozitivně působí na jeho fyziologický a energetický stav.

A jak to vypadá v praxi?

Nalepením této náplasti, která se jmenuje WUTONG – v překladu BOLEST NENÍ – se můžeme jednoduše a pohodlně zbavit bolesti.

Jak náplast na bolest použít? 

  • Odstraňte z náplasti ochrannou fólii.
  • Přiložte jí na pokožku maximálně po dobu 12 hodin denně.
  • Pokud bolest přetrvává, dáme 4-6 hodin pauzu a opět nalepíme.
  • Doporučuje se používat denně po dobu 7 až 10 dnů.

Množství: 5 ks náplastí v balení – každou ovšem rozstřihneme na menších 5 kousků, takže máme v jednom balení 25 ks náplastí.

Na jakou bolest je možno tyto  náplasti použít?

  • bolest hlavy, migréna
  • bolest břicha, žaludku
  • menstruační bolesti
  • bolesti zubů
  • bolest kloubů
  • v podstatě jakákoli bolest může být touto náplastí eliminována

 

 

Samozřejmě je důležité při akutních potížích vždy vyhledat lékaře, nicméně tato suchá kapačka vám neskutečně uleví od akutní bolesti bez nutnosti jezení chcemických přášků těm, kdo dají přednost bylinkám.

Já jsem docela akční člověk a přestože mám totální endoprotézy, jezdím na kole, kolobce, chodím po horách, plavu... A musím přiznat, že občas nějakou bolest také cítím. A jsem opravdu nesmírně vděčná za to, že si mohu nalepit náplast s krásnou vůní bylinek a bolest opravdu zmizí…

 

Pokud i vás občas něco bolí, můžete zakoupit a zbavit se bolesti.